Знайомство з ялівцем

Ялівці користуються популярністю серед людей, через унікальні лікувальні властивості. Рослина має величезну кількість різновидів, завдяки яким вона незамінна в декоруванні ландшафтів. Вона невибаглива у догляді – може рости і в міській, і сільській місцевості та має незрівнянний аромат хвої.

Корисні властивості ялівцю

Існує індіанська легенда про те, що родича з легеневим захворюванням необхідно віднести  в зарослі ялівцю і залишити там на деякий час. Відбувається диво – недуг відходить, завдяки цілющому аромату. Вся справа в тому, що в рослині дійсно міститься корисні для людини речовини, які допомагають справлятися з недугами, пов’язаними з хворобою легенів. Особливо в період епідемії респіраторних захворювань. Для підвищення імунітету рекомендується розжувати кілька їстівних плодів. Також рослина гарно справляється з очищенням повітря. Тому нерідко їх висаджують уздовж доріг для стримування поширення вихлопних газів.

Характерною відмінністю роду ялівець є те, що хвоя у всіх молодих рослин голкоподібна. Дорослі рослини різних видів можуть бути або голкоподібні, або лускаті. Великий рід налічує понад 70 видів. Ялівці поділяють також по кольору, тобто за забарвленням хвої. Є блакитні, жовті та зелені кущі.

Правила посадки ялівця

Краще придбати рослину з закритою кореневою системою (в горщиках), адже сажанці з оголеним корінням погано приживаються. Зверніть увагу на кінчики хвої – вони повинні бути зеленими та еластичними.

Місце посадки, бажано, добре освітлене. Лунка повинна бути в 2-3 рази більше ніж діаметр земляного кома. Глибина лунки – від 50 до 70 сантиметрів. Дренаж складається з битої цегли, каменів або великої гальки. Він необхідний для захисту від надмірного зволоження. На дренаж укладаємо пісок та родючий шар землі.

Після підготовки лунки виймаємо саджанець з горщика та поміщаємо в центр ями. Зверху засипаємо саджанець шаром родючої землі. Коренева шийка знаходиться вище рівня землі.

Землю злегка втрамбовують та поливають пристовбурні кола.

Зверху замульчируйте пристовбурні кола корою, щоб волога швидко не випаровувалася.

Як доглядати за ялівцем

Ялівець – популярні хвойні рослини в ландшафтному дизайні. Основна перевага цих вічнозелених рослин в гарній хвої, різноманітності форм і забарвлення, в ароматі та стійкості до несприятливих факторів середовища. Але для того щоб отримати здорові і добре розвинені екземпляри, необхідно ознайомитися з правилами догляду. Ялівець, що зустрічаються у нас в культурі, в основному морозостійкий. Однак деякі з них можуть страждати від весняних опіків. Такі рослини часто виходять із зимівлі з «підгорілою», жовтою хвоєю, яка з часом обсипається.

Існує кілька основних правил догляду:

  • Вірно розрахуйте полив. Від недостатньої кількості вологи, хвоя рослини може жовтіти. Ялівець в спекотні дні поливати не треба. Опік крони може статися через потрапляння на неї води. Обприскування і підгодівлю краще проводити з 6 до 10 години ранку , щоб хвоя встигла підсохнути. Або після 6-7 годин вечора.
  • Правильно та своєчасно проведьте діагностику. Якщо помітили, що крона стає тьмяною, то це може сигналізувати про те, що завелися паразити. Потрібно перевірити хвою і пазухи гілок на наявність шкідників. Огляд повинен бути детальним. В цьому випадку рослину обробляють спеціальними засобами від шкідників.

Важливо слідкувати за змінами стану рослин та завчасно реагувати. Також Ви завжди можете звернутися за порадою до нас у коментарях – будемо раді допомогти!

Останні коментарі

Lubomir

З Новим Роком та Різдвом Христовим![...]

08 01 2019 02:03

Ми в Instagram

[insta-gallery id="1"]
Прокласти маршрут
Закрити