Весняна обрізка троянд

Ось і новий сезон робіт в квітнику. Він починається зі зняття зимового укриття та обов’язкової обрізки кущів та багаторічних квітів. Приділіть особливу увагу трояндам, адже без дбайливого догляду вони не зможуть порадувати вас ефектним цвітінням.

Навесні обрізають троянди всіх видів. Починаємо з санітарної обрізки рослин до здорової, тобто зеленої, тканини. Видаляємо старі, сухі та підмерзлі пагони, саме на них троянди можуть витратити всі сили, а не на бутони. Також весняна обрізка троянд включає формування бажаної форми куща, підрізку пагонів для стимулювання цвітіння і видалення молодої порослі біля основи куща.

В який час краще робити обрізку?

З року в рік дати можуть змінюватися, адже зима йде в різний час. Орієнтуємося на погоду і стан рослини. Троянди обрізають, коли встановлюється тепла погода, бруньки набухають, але пагони ще не починають рости. Як правило, це відбувається в квітні, на початку травня.

Рекомендуємо вибрати сонячний день та гострий секатор, леза якого попередньо знезаражують в малиновому розчині марганцівки. Зрізи роблять трохи вище бруньок (приблизно на 5-7 мм) під кутом 45 градусів.

Як обрізати в’юнку (плетисту) троянду?

Якщо зовсім не обрізати в’юнку троянду, то в такому випадку через 2-3 роки до куща буде складно підступитися і вкрити на зиму. Тому навесні кущ плетистой троянди проріджують, видаляють всі  гілки, які згущають рослину, та намагаються сформувати так, щоб пагони росли горизонтально.

Що робити з кущовою трояндою?

Доросла рослина має складатися з 3-5 сильних пагонів, які вкорочують до 3-4 бруньок. В такому випадку висота куща зазвичай становить 10-20 см. Пагони, які заважають один одному, теж вирізають. При цьому з двох таких гілок залишають ту, у якій світліше кора, і вдало розташовану.

Будемо дуже раді якщо ця стаття стане вам у пригоді. Якщо ж у Вас ще залишились питання, то не гайте часу і задавайте їх у коментарях. З радістю на них відповімо .

Останні коментарі

Lubomir

З Новим Роком та Різдвом Христовим![...]

08 01 2019 02:03

Ми в Instagram

[insta-gallery id="1"]
Прокласти маршрут
Закрити